شما اینجا هستید
آخرین اخبار » حل مشکل مربیان پیش‌دبستانی عشایری نیاز به دستور وزارتی دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، سامانه «فارس من»  هدف پیگیری مستقیم مسائل و مشکلات مردم راه‌اندازی  شده است و در سریع‌ترین زمان به پیگیری موارد اعلامی می‌پردازد

«تکلیف نیروهای پیش دبستانی عشایر خوزستان را مشخص کنید» یکی از عناوینی بود که از طریق مخاطبان در سامانه فارس من به ثبت رسید که موضوع را پیگیری کردیم.

پیگیری خبرنگار فارس در خصوص نیروی پیش دبستانی مناطق عشایری نشان می‌دهد که جذب نیروی پیش‌دبستانی در مناطق عشایری خوزستان به صورت پیمانکاری و بدون هیچ گونه حقوق و مزایایی انجام می‌شود.

 به همین دلیل افراد جذب شده پس از گذشت چند سال از فعالیت خود طبق وعده‌هایی که به آن‌ها در زمان جذب داده شده است  انتظار دارند به صورت نیروی حق التدریس به کار خود ادامه دهند اما تا کنون این امر محقق نشده است.

بر همین اساس، مربیان پیش‌دبستانی برای اینکه سوابق کاری خود را از دست ندهند خود نیز اقدام به پرداحت حق بیمه خود کرده‌اند که اگر پیمانکاران در زمان مقرر اقدام به پرداخت بیمه آن‌ها می‌کردند هم این افراد مجبور به پرداخت بیمه نمی‌شدند و سوابق بیمه‌ای آن‌ها لحاظ می‌شد.

بر اساس دستورالعمل وزارت آموزش و پرورش  قرار بود  در سال ۹۶ مربیان پیش دبستانی عشایر که تا پیش از سال ۹۱ در مدارس دولتی تدریس کرده‌‌اند به صورت حق التدریس جذب شوند.

به نظر می‌رسد مشکل نیروهای پیش دبستانی در مناطق عشایری کشوری است و نیاز به یک دستور وزارتی دارد تا حل شود اگر چه تا کنون در این رابطه تصمیم خاصی اتخاذ نشده است اما با توجه به کمبود نیروی فرهنگی در استان همچنین درخواست بالای آن‌ها  برای مهاجرت به استان‌های دیگر انتظار می‌رود برای حل این مشکل در خوزستان پیش از آغاز سال تحصیلی جدید تمهیدات جدی اندیشیده شود.

انتهای پیام/

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کرخه سان – پایگاه خبری تحلیلی | karkhesan.ir