شما اینجا هستید
آخرین اخبار » وضعیت شیوع کرونا در آبادان، نارنجی و کاملا شکننده‌ است

به گزارش خبرگزاری فارس از آبادان، شکراله سلمان زاده رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان امشب در جلسه هماهنگی ستاد مقابله با کرونا شهرستان آبادان، اظهار کرد: هیچ وضعیت سفیدی به لحاظ ابتلا به کرونا در آبادان نداریم؛ در حال حاضر در شرایط آبادان به لحاظ ابتلا به کرونا در وضعیت نارنجی و کاملا شکننده است.

وی با اشاره به در پیش بودن ایام محرم و صفر، افزود: فصل الخطاب ما مقام معظم رهبری است که فرمودند در برپایی آئین های خاص این ایام بایستی تابع دستورات و تصمیمات ستاد کرونا است.

سلمان زاده بیان کرد: اداره تبلیغات اسلامی به عنوان دبیر برگزاری مراسمات محرم باید بازدیدهای مستمری را از محل برگزاری مراسمات توسط هیات های مذهبی داشته باشد و ما نیز در این موضوع کنار آنان هستیم.

 رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان سلامت مردم و جامعه را در راس تمام امور دانست و گفت: طبق توصیه‌های انجام شده برگزاری مراسمات بایستی در محیط باز و با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی از جمله زدن ماسک و رعایت فاصله اجتماعی انجام شود.

وی عنوان کرد: شهروندانی که در ایام محرم نذوراتی از جمله پخت غذا دارند، می توانند این نذورات را به صورت بسته های معیشتی و یا با پیوستن به پویش «نذر ماسک» در جهت کمک به افراد نیازمندی که بضاعت تامین مایحتاج و یا ماسک را ندارند، ادا کنند.

سامان زاده با اشاره به سفرهای تابستانه بیان کرد: اگر چه شاید در این شرایط گرم آب و هوایی گردشگر و مسافر کمتری به این منطقه می آید اما بسیاری از شهروندان آبادانی به مشهد، اصفهان، شیراز و شهرهای شمالی سفر می‌کنند که این شهرها در وضعیت قرمز هستند و امکان انتقال بیماری از این شهرها به آبادان امکان پذیر است.

وی با اشاره به کنترل بیماری کرونا اظهارکرد: بابت کنترل بیماری سخت گیری‌هایی لازم انجام شد و یا در حال اجراست، تجربه نشان می دهد که هر جا بیماری را مدیریت کردیم موفق بودیم و هر جا بیماری ما را کنترل کرد شکست خوردیم و به اوج ابتلا رسیدیم و بیمارستان‌ها از افراد مبتلا به کرونا پر شد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان با بیان اینکه پلیس کرونا تا حد زیادی به کاهش و کنترل این بیماری کمک کرد، افزود: شرایطی را پیش رو داریم که امکان مواجه با پیک دوم ابتلا (افزایش شمار مبتلایان) را داریم، تا زمانی که واکسن این بیماری کشف نشود موضوع جدی بودن این بیماری و لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی به ویژه زدن ماسک و رعایت فاصله اجتماعی همچنان پا برجاست.

سلمان زاده گفت: باید از تمام ظرفیت ها برای مقابله با این بیماری استفاده شود و ضمن اعتماد به مردم از آنان بخواهیم تا همچنان پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند تا بتوانیم بیماری را کنترل کنیم.

انتهای پیام/۷۲۰۵۸

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کرخه سان – پایگاه خبری تحلیلی | karkhesan.ir